z jižního severu

Krátko vrůcno

22.05.2007: Odjeezd ;(
Prave se pocitaji posledni minuty v nasem byte v Harittu... a odjizdim trajektem domu.Bylo to tu krasny...

11.05.2007: Cyklovýlet
Ve středu jsme se vypravili na již delší dobu plánovaný výlet skrz ohrmoné souostroví pidiostrůvků na Ålandy, dozajista nejautonomnější část Finska. Až na malou sprchu na začátku nám skvěle vyšlo počasí, což jenom podtrhlo zážitek ze zřejmě nejlepšího cykloterénu, jaký jsem kde zatím viděl. Fakt paráda! Jo, jasně, v galerii čeká pár fotek ;) A teď vzůru na necelé poslední 4 pracovní dny.

05.05.2007: Konec pěvecké kariéry
Dneska jsem byl na jublilejním konertě našeho TYYn kuoro u příležitosti 20 let od jeho založení. Byl fakt parádní. Zároveň se tím ukončila má pěvecká kariéra. Uronil jsem slzu ;( ale tak v Čechách se snad taky něco najde. Tož vzhůru ke študiu na pondělní zkoušku.

01.05.2007: Vappu survived
Tak sme Vappu zdárně přežili, a co víc, myslím, že i užili :) Víc v článku nebo na fotkách. Hyvää Vappua!

30.04.2007: Värttinä
V sobotu jsme se vydali na koncert skupiny Värttinä, tělesa vyluzujícího muziku inspirovanou finskou lidovou tvorbou, a to texty i hudbou. Byl to fakt parádní zážitek! V malém klubu se pohupovala tak stovka lidí, zatímco pódiu dominovaly tři blonďaté zpěvačky :) Snad aspoň kus atmosféry se mi podařilo zachytit... i když tomu, co bylo na živo, se to nevyrovná určitě.

Témata

Vyhledávání


Vyhledat text

Různé

Cestopis aneb z cesty do Finska II

Vydáno dne 22. 10. 2006 (1614 přečtení)
V minulém díle jsem skončil s mým neumělým vyprávěním poměrně brzy -- chvíli po tom, co jsme opustili naši matičku Prahu. Tentokrát vás zavezu až do města, ve kterém ztrávím bezmála třičtvrtě roku svého života, totiž do Turku.

celý článek...
Různé

Cestopis aneb z cesty do Finska

Vydáno dne 20. 09. 2006 (1804 přečtení)
Je první zářijový pátek. Navíc přesně to datum, na které ze školních let rozhodně nemám nejlepší vzpomínky... 1. září. Pocit, že teď někdy už musí začínat škola, se během třech let na vejšce trochu vytratil, ale letos je to tu zas. A ne náhodou. Skutečně. Vyrážim do školy. A tentokrát to nebude cesta zrovna na 5 minut.

celý článek...
Různé

Galerie fotek

Vydáno dne 17. 09. 2006 (1641 přečtení)

Pokud by tě zajímalo moje nové prostředí v orazech, pak se koukni do galerie, kterou jsem za tím účelem připravil. Omlouvám se, že není možné jít z odkazu zpátky jinak než přes tlačítko "Zpět" prohlížeče.

Různé

Místo úvodníku

Vydáno dne 12. 09. 2006 (1304 přečtení)
Studentský život je plný překvapení. Jednou v květnu se jedno takové událo jednomu človíčkovi z jednoho města v severních Čechách. Tehdá mu totiž přišel dopis s nabídkou študírovat rok ve Finsku. A protože o tom ten človíček už delší dobu snil, byl za to moc rád a nakonec se do této země vydal. Nejen o tom, co při tom zažil a zažívá, se budeš moci postupně dočíst na těchto stránkách.

celý článek...
index | 8-14 | předchozí | Celkem 11 článků

RSS | novinkyRSS
layout by pa3k & bajeluk © 2006
vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému