z jižního severu

Krátko vrůcno

22.05.2007: Odjeezd ;(
Prave se pocitaji posledni minuty v nasem byte v Harittu... a odjizdim trajektem domu.Bylo to tu krasny...

11.05.2007: Cyklovýlet
Ve středu jsme se vypravili na již delší dobu plánovaný výlet skrz ohrmoné souostroví pidiostrůvků na Ålandy, dozajista nejautonomnější část Finska. Až na malou sprchu na začátku nám skvěle vyšlo počasí, což jenom podtrhlo zážitek ze zřejmě nejlepšího cykloterénu, jaký jsem kde zatím viděl. Fakt paráda! Jo, jasně, v galerii čeká pár fotek ;) A teď vzůru na necelé poslední 4 pracovní dny.

05.05.2007: Konec pěvecké kariéry
Dneska jsem byl na jublilejním konertě našeho TYYn kuoro u příležitosti 20 let od jeho založení. Byl fakt parádní. Zároveň se tím ukončila má pěvecká kariéra. Uronil jsem slzu ;( ale tak v Čechách se snad taky něco najde. Tož vzhůru ke študiu na pondělní zkoušku.

01.05.2007: Vappu survived
Tak sme Vappu zdárně přežili, a co víc, myslím, že i užili :) Víc v článku nebo na fotkách. Hyvää Vappua!

30.04.2007: Värttinä
V sobotu jsme se vydali na koncert skupiny Värttinä, tělesa vyluzujícího muziku inspirovanou finskou lidovou tvorbou, a to texty i hudbou. Byl to fakt parádní zážitek! V malém klubu se pohupovala tak stovka lidí, zatímco pódiu dominovaly tři blonďaté zpěvačky :) Snad aspoň kus atmosféry se mi podařilo zachytit... i když tomu, co bylo na živo, se to nevyrovná určitě.

Témata

Vyhledávání


Vyhledat text

Různé

Vappu aneb čarodejnice a 1. máj

Vydáno dne 01. 05. 2007 (2362 přečtení)
Řeknete-li rodilému Finovi slovo Vappu, pravděpodobně se mu rozevlaje na ústech úsměv :) Ví totiž, o co kráčí: největší lidovou slavnost roku! Aby taky ne – jak všichni víme, „důvod se vždycky najde!“ A tady se jich našlo hned několik: konec přednášek, následující volný den, začalo jaro… a vůbec, pojďme se napít! белый чай

celý článek...
Různé

Finland in a Czech's Eyes

Vydáno dne 27. 04. 2007 (4007 přečtení)
moje práce na předmět English Intercultural Communication/my work for the English Intercultural Communication Course

It is nearly seven month since I left home to spend almost three quarters a year here in Finland. I experienced several situations which affected my opinions about this country. Some of them were bad, but most of them were good, and I would like to share at least some of them with you.

celý článek...
Různé

Tři týdny za námi

Vydáno dne 02. 02. 2007 (2080 přečtení)
Jak sis jistě stačil všimnout, svůj listopadový závazek „rychle a stručně“ se, řekněme, moc naplnit nepodařilo. No jo, to je život. Ale tak tě teď zkusím trochu uchlácholit tím, že se spolu vypravíme na návštěvu do prvních třech povánočních týdnů. Žádná superextrazvláštní akce se nekonala, ale že bychom se tu nudili, to zas neee!

celý článek...
Různé

O tom, jak dva dnové v Helsinkách ztráveny byly

Vydáno dne 13. 11. 2006 (2161 přečtení)
Rozhodl jsem se pro změnu přístupu. A to na „brzo a stručně“ namísto „nikdy a dlouze“. Takže tentokrát nečekej žádné romány, ale jen pár slov o výpravě na hokejový turnaj českého národního teamu a následné návštěvě „našeho“ hlavního města.

celý článek...
Různé

A kolik už tam máte sněhu?

Vydáno dne 10. 11. 2006 (1752 přečtení)
„A kolik už tam máte sněhu?“ Tak tuhle otázku jsem dostal už několikrát. A je pravda, že s počasím to tady je docela zajímavý. Zkusím popsat, jak to tady vlastně poslední dobou vypadá. A taky jak se v tom jezdí… a lítá na kole :)

celý článek...
Různé

Kterak jsem až na severní sever cestoval (2)

Vydáno dne 04. 11. 2006 (1996 přečtení)
V minulém díle jsem skončil v podstatě hned po tom, co naše akce pořádně začala. Dnes se podíváme na to, jak to všechno dopadlo a co je to Laponsko vlastně zač.

celý článek...
Různé

Kterak jsem až na severní sever cestoval (1)

Vydáno dne 22. 10. 2006 (1900 přečtení)
O Laponských krásách jsem toho už hodně slyšel. A vlastně i leccos viděl -- něco na fotkách, něco loni o prázdninách ve Švédsku a Norsku. A to, že je to tam snad nejkrásnější na podzim, mi uniknout taky nemohlo. Není proto divu, že plány vydat se do Finské části mi seděly v hlavě už od jara. Tak se pěkně posaď a já ti za to povím, jaké to tam bylo letos na začátku října.

celý článek...
index | 1-7 | následující | Celkem 11 článků

RSS | novinkyRSS
layout by pa3k & bajeluk © 2006
vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému