z jižního severu

Archiv novinek


22.05.2007: Odjeezd ;(
Prave se pocitaji posledni minuty v nasem byte v Harittu... a odjizdim trajektem domu.Bylo to tu krasny...
11.05.2007: Cyklovýlet
Ve středu jsme se vypravili na již delší dobu plánovaný výlet skrz ohrmoné souostroví pidiostrůvků na Ålandy, dozajista nejautonomnější část Finska. Až na malou sprchu na začátku nám skvěle vyšlo počasí, což jenom podtrhlo zážitek ze zřejmě nejlepšího cykloterénu, jaký jsem kde zatím viděl. Fakt paráda! Jo, jasně, v galerii čeká pár fotek ;) A teď vzůru na necelé poslední 4 pracovní dny.
05.05.2007: Konec pěvecké kariéry
Dneska jsem byl na jublilejním konertě našeho TYYn kuoro u příležitosti 20 let od jeho založení. Byl fakt parádní. Zároveň se tím ukončila má pěvecká kariéra. Uronil jsem slzu ;( ale tak v Čechách se snad taky něco najde. Tož vzhůru ke študiu na pondělní zkoušku.
01.05.2007: Vappu survived
Tak sme Vappu zdárně přežili, a co víc, myslím, že i užili :) Víc v článku nebo na fotkách. Hyvää Vappua!
30.04.2007: Värttinä
V sobotu jsme se vydali na koncert skupiny Värttinä, tělesa vyluzujícího muziku inspirovanou finskou lidovou tvorbou, a to texty i hudbou. Byl to fakt parádní zážitek! V malém klubu se pohupovala tak stovka lidí, zatímco pódiu dominovaly tři blonďaté zpěvačky :) Snad aspoň kus atmosféry se mi podařilo zachytit... i když tomu, co bylo na živo, se to nevyrovná určitě.
27.04.2007: Turku s nadhledem
Skoro celý poslední týden jsem ztrávil nad učením na včerejší zkoušku. Ta snad dopadne zdárně.
  V pondělí a úterý Finové slaví příchod jara, svátek práce, konec semestru a já nevím co ješte v jednom. Celé to nazývají "Vappu". Místní se na to hrozně těší, že se zase konečně ožerou... no, uvidíme :)
  A, málem bych zapomněl, včera přímo po zkoušce jsme využili jedinečný příležitosti se podívat na Turku trochu zpatra, tak se můžete zas podívat na pár nových fotek.
16.04.2007: Produktivní víkend
Celý týden je tady nepřetržitě skvělý počasí -- svítí sluníčko! To se výrazně podepisuje na mé pracovní morálce. Ale za to se aspoň můžete mrknout na pár fotek, co sme podnikali.
12.04.2007: Velikonoční koleda ve finštině
Zapomněl jsem přidat to, s čím jsem koledoval ;)

Ben, ben,
kirput ulos,
rusetti pomlázkalle päälle
ja kananmunat koriin
sisään tänne!

09.04.2007: Pääsiäinen
Finské Velikonoční zvyky jsme sice moc neprovozovali, za to jsme nenechali zemřít ty české ;) Přeju "Ve-Ve" a radost z toho, co nám všechno dal a dává! L.
08.04.2007: Laponsko, verze 2.0
V pátek jsme se zdárně vrátili z naší polární výpravy do nár. parku Urho Kekkonen. Ač předpovědi slibovaly déšť a teploty nad nulou, nakonec nám počasí až na jedno odpoledne vyšlo úplně skvěle! Sněhu bylo habaděj, řeky zamrzlý, chaty naprosto parádní... no, však sám uvidíš ;)
17.03.2007: Koupel v ledu
Ač nepatřím k těm, co se bez každodenní sauny nemůžou obejít, ta včerejší měla vskutku něco do sebe! Po tom, co se totiž vypotácíš s motající hlavou ven, se tvoje kroky ubírají po molu a hezky do moře! Je to fakt cooool! Někdy až moc ;) Skalní Fini tam vydrží i několik desítek sekund, nám teda ke štěstí stačí několik jednotek. Ale je to zážitek, plavat 5 m vedle ledové kry, to ti řeknu. No, světlo bylo parádní, takže v galerii na tebe čeká pár obrázků.
10.03.2007: Koncert se sborem
Včera nadešla dlouho připravovaná chvíle mého prvního veřejného vystoupení s místním sborem, TYYn kuoro. Zážitek to byl opravdu nevšední, jenom navlíknout se do fraku už stálo opravdu za to ;) Myslím, že většina se povedla, a tak se nemusíme stydět vystoupit za týden znova. Pár foteček je na zcela nečekaném místě.
05.03.2007: Vodní lyže 2
Tak nám už i do Finska dorazilo jaro. Jestli mě znáš, tak si asi správně tipneš, že z toho úplně nadšený nejsem. No jo... ale jednou to přijít muselo. V noci ale ještě mrzne, takže jsme dneska asi naposled vyrazili na širé moře pěšky... nebo běžky;) Dneska jsem foťák doma nenechal, takže se můžeš mrknout, jak že to moře tady vypadá.
25.02.2007: Vejletík
Před týdnem můj pocit, že jsem furt zalezlej ve městě, dostoupal vrcholu, a tak jsem naplánoval na dnešek výlet do 30 km vzdáleného nár. parku Kurjenrahka. Počasí bylo super, sněhu jakž takž taky dost a parta malá do počtu, ale rozhodně ne do kvality. Celkově velmi podařená akcička. Pár obrázku najdete... no, kde jinde, než v galerii, že ano.
24.02.2007: Fotky z Rigy
jsou (já vim, konečně...) v galerii.
23.02.2007: Vodní lyže
Dnes jsem po delší pauze zase nazul běžky a vyrazil se proběhnout po zdejších tratích. Nejdřív příjemně překvapily, že už jsou projeté rolbou. V zápětí jsem ale neodolal a vyrazil po amatérské stopě kamsi na pobřeží... kde nekončila, ale pokračovala plynule dál... na širé moře. Čoveče, paráda!! Bruslařskou dráhu širokou 500 metrů jsem ještě nezažil :) A prohánět se kolem pobřežních chatiček, jezdit kolem ostrovů a pláže... Jo, má to něco do sebe! A když Pán Bůh dá, tak třeba příště vezmu i foťák ;)
17.02.2007: Plány, plánky, plánečky
Včera jsem si konečně pořádně rozvrhnul svoji bc. práci... a samozřejmě zjistil, jak už se to dá stihnout jenom s vypětím všech sil. Zkouším nové metody organizace času (s KOrganizerem :). Jsem fakt zvědavej, jak mi moje nadšení dlouho vydrží.
Vrátili jsme se ze čtyřdenního výletu do Lotyšské metropole, do země dvou národů, dvou jazyků a snad jen dvou společenských vrstev. Taškařice to byla podařená, i když trochu dražší -- dvanácti eury za zpáteč. letenky to úplně neskončilo. Ale stálo to za to!
07.02.2007: Sbohem, tvrdí hoši
Dnes jsem zradil své nevyřčené rozhodnutí jezdit na kole za každého počasí. Podlehnul jsem skřípění svých kolen a koupil svou první Finskou měsíční lítačku. Doufám, že taky poslední.
06.02.2007: Zima jak ve Finsku
Když nepočítám třídenní přestávku, tak už druhý týden se po ránu líh v teploměr krčí kdesi u -20.Docela mě bolí kolena a já si začínám myslet, že to možná nebude jenom tim, že jsem na ně párkrát spadnul.
RSS | novinkyRSS
layout by pa3k & bajeluk © 2006
vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému