z jižního severu

Počet zobrazených článků: 11 (z celkem 11 nalezených)

Různé

Vappu aneb čarodejnice a 1. máj

Vydáno dne 01. 05. 2007 (2356 přečtení)
Řeknete-li rodilému Finovi slovo Vappu, pravděpodobně se mu rozevlaje na ústech úsměv :) Ví totiž, o co kráčí: největší lidovou slavnost roku! Aby taky ne – jak všichni víme, „důvod se vždycky najde!“ A tady se jich našlo hned několik: konec přednášek, následující volný den, začalo jaro… a vůbec, pojďme se napít! белый чай

celý článek...
Různé

Finland in a Czech's Eyes

Vydáno dne 27. 04. 2007 (3981 přečtení)
moje práce na předmět English Intercultural Communication/my work for the English Intercultural Communication Course

It is nearly seven month since I left home to spend almost three quarters a year here in Finland. I experienced several situations which affected my opinions about this country. Some of them were bad, but most of them were good, and I would like to share at least some of them with you.

celý článek...
Různé

Tři týdny za námi

Vydáno dne 02. 02. 2007 (2073 přečtení)
Jak sis jistě stačil všimnout, svůj listopadový závazek „rychle a stručně“ se, řekněme, moc naplnit nepodařilo. No jo, to je život. Ale tak tě teď zkusím trochu uchlácholit tím, že se spolu vypravíme na návštěvu do prvních třech povánočních týdnů. Žádná superextrazvláštní akce se nekonala, ale že bychom se tu nudili, to zas neee!

celý článek...
Různé

O tom, jak dva dnové v Helsinkách ztráveny byly

Vydáno dne 13. 11. 2006 (2156 přečtení)
Rozhodl jsem se pro změnu přístupu. A to na „brzo a stručně“ namísto „nikdy a dlouze“. Takže tentokrát nečekej žádné romány, ale jen pár slov o výpravě na hokejový turnaj českého národního teamu a následné návštěvě „našeho“ hlavního města.

celý článek...
Různé

A kolik už tam máte sněhu?

Vydáno dne 10. 11. 2006 (1742 přečtení)
„A kolik už tam máte sněhu?“ Tak tuhle otázku jsem dostal už několikrát. A je pravda, že s počasím to tady je docela zajímavý. Zkusím popsat, jak to tady vlastně poslední dobou vypadá. A taky jak se v tom jezdí… a lítá na kole :)

celý článek...
Různé

Kterak jsem až na severní sever cestoval (2)

Vydáno dne 04. 11. 2006 (1990 přečtení)
V minulém díle jsem skončil v podstatě hned po tom, co naše akce pořádně začala. Dnes se podíváme na to, jak to všechno dopadlo a co je to Laponsko vlastně zač.

celý článek...
Různé

Kterak jsem až na severní sever cestoval (1)

Vydáno dne 22. 10. 2006 (1888 přečtení)
O Laponských krásách jsem toho už hodně slyšel. A vlastně i leccos viděl -- něco na fotkách, něco loni o prázdninách ve Švédsku a Norsku. A to, že je to tam snad nejkrásnější na podzim, mi uniknout taky nemohlo. Není proto divu, že plány vydat se do Finské části mi seděly v hlavě už od jara. Tak se pěkně posaď a já ti za to povím, jaké to tam bylo letos na začátku října.

celý článek...
Různé

Cestopis aneb z cesty do Finska II

Vydáno dne 22. 10. 2006 (1646 přečtení)
V minulém díle jsem skončil s mým neumělým vyprávěním poměrně brzy -- chvíli po tom, co jsme opustili naši matičku Prahu. Tentokrát vás zavezu až do města, ve kterém ztrávím bezmála třičtvrtě roku svého života, totiž do Turku.

celý článek...
Různé

Cestopis aneb z cesty do Finska

Vydáno dne 20. 09. 2006 (1830 přečtení)
Je první zářijový pátek. Navíc přesně to datum, na které ze školních let rozhodně nemám nejlepší vzpomínky... 1. září. Pocit, že teď někdy už musí začínat škola, se během třech let na vejšce trochu vytratil, ale letos je to tu zas. A ne náhodou. Skutečně. Vyrážim do školy. A tentokrát to nebude cesta zrovna na 5 minut.

celý článek...
Různé

Galerie fotek

Vydáno dne 17. 09. 2006 (1657 přečtení)

Pokud by tě zajímalo moje nové prostředí v orazech, pak se koukni do galerie, kterou jsem za tím účelem připravil. Omlouvám se, že není možné jít z odkazu zpátky jinak než přes tlačítko "Zpět" prohlížeče.

Různé

Místo úvodníku

Vydáno dne 12. 09. 2006 (1359 přečtení)
Studentský život je plný překvapení. Jednou v květnu se jedno takové událo jednomu človíčkovi z jednoho města v severních Čechách. Tehdá mu totiž přišel dopis s nabídkou študírovat rok ve Finsku. A protože o tom ten človíček už delší dobu snil, byl za to moc rád a nakonec se do této země vydal. Nejen o tom, co při tom zažil a zažívá, se budeš moci postupně dočíst na těchto stránkách.

celý článek...

RSS | novinkyRSS
layout by pa3k & bajeluk © 2006
vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému