Na těchto stránkách najdete podrobnější informace o umístění babyboxů v ČR.

Babybox

je novodobé označení pro místo, kam mohou zoufalé matky anonymně odložit své novorozené dítě, o které se nedokáží postarat. Jde o speciálně vybavenou schránku umístěnou nedaleko zdravotnického zařízení. O dítě se bezprostředně postarají pracovníci zdravotnického zařízení a pokud se o něj rodiče již nepřihlásí, bývá nabídnuto k adopci.

kliknutim zvetsete obrazek
Sonička byla prvním dítětem nalezeným v babyboxech v České republice

V České republice se v oblasti babyboxů angažuje zejména Nadační fond pro odložené děti Statim a jeho sesterské občanské sdružení Babybox pro odložené děti — Statim. Na Slovensku funguje projekt Hniezdo záchrany. Podobné projekty fungují i v dalších evropských zemích.

kliknutim zvetsete obrazek

Cílem těchto internetových stránek je přinést podrobnější informace o umístění jednotlivých babyboxů. Věříme, že opravdový pokrok lze měřit podle toho, co přináší těm nejbezbrannějším. Kéž se nám podaří svou troškou přispět k tomu, aby stále více lidí vědělo, že smrt nechtěného narozeného (či nenarozené dítě) nesmí být v civilizovaném světě v žádném případě řešením obtížné životní situace matky.


kliknutim zvetsete obrazek kliknutim zvetsete obrazek
kliknutim zvetsete obrazek kliknutim zvetsete obrazek
NÁVOD NA POUŽITÍ BABYBOXU: 1. Stiskněte červené tlačítko. 2. Otočte klikou dvířek babyboxu směrem dolů. 3. Vložte dítě dovnitř. 4. Zavřete dvířka babyboxu.