Zprovoznění vzdáleného připojení k PC pomocí LogMeIn

Tento postup slouží k nastavení Vašeho počítače, abych se k Vám mohl připojit přes Internet a tím provést všechny potřebné úkony (např. opravit systém, nastavit chod počítače, spustit antivirový program atd.). Pokud se budete držet následujících pokynů, budu se k Vám moci bez jakýchkoli dalších opatření a technických zařízení připojit a provést všechny nutné operace, aniž bych Vás musel osobně navštívit. Je to velice efektivní a výhodná možnost vzdáleného přístupu k druhému počítači prostřednictvím Internetu a malého prográmku. O bezpečnost nemusíte mít obavu - vše probíhá skrze šifrovaný přenos dat a v postupu Vás budu informovat o všech bezpečnostních opatření ke správnému zadání hesel apod. Program je zdarma.

Při jakýchkoli problémech mě neprodleně kontaktujte.

1. Klikněte na tento odkaz a uložte soubor "logmein.msi" do počítače - soubor má přes 3 MB, takže chvíli počkejte, než se stáhne.

2. Otevřete stažený program (stále buďte připojeni k Internetu) a v úvodní obrazovce klikněte na tlačítko "Next".

Takto vypadá

 spuštěný instalační program

3. V dalším okně klikněte na "I Agree " (pokud používáte softwarový firewall - např. Kerio, či ZoneAlarm - může se Vás v průběhu instalace ptát, zda povolit programu Logmein přístup k internetu. Povolte všechnu požadovanou komunikaci.

4. Zobrazí se Vám 2 možnosti - nechte standardně první zvolenou "Typical" a pokračujte tlačítkem "Next"

5. V dalším kroku zvolte své jméno (jméno počítače), abych věděl, že se jedná právě o Váš počítač a je to ten, co máte např. v práci, doma atd. Pokračujte tlačítkem "Next".

6. Nyní se dostáváme k zadání hesla, bez jehož znalosti se k Vám nikdo nemůže připojit. Zvolte prosím nějaké krátké jendorazove heslo, které mi poté sdělíte po telefonu. . Upozornění: rozhodně nikomu jinému Vaše heslo nesdělujte!
Pokračujte tlačítkem "Next".

7. V dalším okně napište do první kolonky Email address: allyourbase@seznam.cz a do Password: kvetak
(jedná se o připojení k mému účtu - takže si je nemusíte dále pamatovat). Ješte zakliknete LOGMEIN FREE a dejte. "Next".

Takto by mělo vypadat Vaše vyplnění okna

8. Rozběhne se instalace programu, při níž dojde ke krátkému zhasnutí monitoru - tak se nelekněte. Po dokončení se Vám zobrazí informační okénko o úspěšné instalaci (nemusíte si jej všímat) a v instalačním programu stiskněte "Finish ". Na hlavní liště - vpravo dole u hodin - se Vám vytvořila nová šedá hranatá ikonka se symbolem modrých bublinek - Logmein.

Neměla by u ní svítit dopravní značka zákazu vjezdu.

Ukázka systémové ikonky signalizující spuštěnou možnost připojení ze vzdáleného PC přes Internet

V tomto stavu se již k Vám mohu odkudkoli z Internetu připojit. Stačí mi k tomu obyčejný prohlížeč internetových stránek a Vaše heslo (které mi sdělíte telefonem/SMSkou/ICQ).

Že jsem se k Vám připojil poznáte tak, že se Vaše myš začne sama od sebe hýbat (resp. s ní budu hýbat já), zmizí Vám dočasně obrázek z pozadí plochy a vpravo nahoře na ploše se zobrazí malé okénko informující o připojení. Také na ikonce u hodin by měly "problikávat bubliny".

Takto vypadá okénko informující, že jsem se k Vám připojil

Nyní již budu moci začít provádět všechny potřebné operace - prosím, v době mého připojení s počítačem nepracujte. Doba mé práce se bude hodně odvíjet od kvality a rychlosti jak Vašeho, tak mého připojení k Internetu - proto buďte trpěliví.

Pokud by se Vám nelíbila jakákoli má práce na Vašem počítači, klikněte na zmíněnou ikonku pravým tlačítkem myši a zvolte položku "Disable LogMeIn" s následným potvrzením "Yes", čímž mi zamezíte přístup k Vašemu počítači. Takto také celkově vypnete službu LogMeIn. Pokud restartujete počítač, program sice opětovně naběhne, ovšem stále vypnutý - dokud jej nezapnete podobným postupem, ale s použitím funkce "Enable LogMeIn".

Tímto vypnete

 funkčnost programu, aby se k Vám již nikdo nemohl připojit

Budete-li chtít změnit heslo, které se musí použít pro připojení k Vašemu počítači přes Internet - nemáte tedy zaheslován uživatelský účet - použijte opět menu po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonku a volbou "Tools" a "Change Computer Access Code..." vložte do první kolonky Vaše současné heslo a do zbylých dvou heslo nové (to druhé je opět pro kontrolu). Dokud mi nové heslo nesdělíte, nebudu se k Vám moc připojit.

Tímto můžete

 změnit své heslo, bez kterého se k Vám nikdo nepřipojí

Pro úplné odstranění programu z Vašeho počítače použijte v Ovládacích panelech ikonu "Přidat nebo odebrat programy", najděte v seznamu "LogMeIn" a zvolte možnost "Odebrat". Odinstalování se projeví po restartu PC.

Autor: Luboš Klaška
Publikováno: 11. července 2005 na www.svetsiti.cz
Článek vykraden, aktualizován a přizpůsoben.